Rubriky
Apple

Applácký kabely

Jsem velký fanda Applu. Jak říkají „odborníci“ na IT, jsem iOvce. Jednoduše si myslím, že Apple dělá skvěle fungující výrobky. Většina jich má skvělé zpracování. Ale najdou se i výjimky. Dnes si dovolím malý „hejt“ na téma kabely od Applu. Apple ke svým produktům dodává krásné bílé kabely z příjemné měkčené gumy. Pouze u AppleTV je kabel černý, ale taktéž měkčený. A jsou nekvalitní, moc toho nevydrží.

Pokud si dobře vzpomínám, měl jsem zatím všeho všudy dva iPody Nano, iPhone 4S, iPad 3. generace a MacBook Pro (ten vlastně dvakrát, jeden soukromý a jeden pracovní). To není moc výrobků. Je to celkem šest napájecích kabelů, z nichž rovnou tři měly po čase nějakou vadu. Jeden 30-pinový kabel přestal fungovat úplně. Další dva kabely se rozpadly. MagSafe od MacBooku se mi podařilo měsíc před koncem záruční doby vyreklamovat za nový, 30-pinový od iPhonu byl už dva měsíce po záruce. U obou kabelů se projevila stejná vada: prostě se vydrolila ta krásně bílá bužírka a já jsem se dostal na dráty.

30 pinový kabel

Nevím, jak u Vašich Samsungů, HTCček a Nokií, ale dřív se mi tohle u elektroniky nikdy nestalo. Myslím, že pokud si kupuji výrobek za prémiovou cenu, měly by být prémiové všechny jeho části. Precizní zpracování zařízení je Vám k ničemu, když si telefon nebo iPad nenabijete. Takže to máme 3 vadné kabely z 6, celkem motivace těšit se na iPhone 6ku. A že to není náhoda dokazuje to, s jakou zručností mi kabel opravil kolega v práci. To proto, že pár dní přede mnou si lepil vlastní nabíječku na iPad.

30 pinový kabel po opravě

Designed by Apple in California. Assembled in China… Možná ti Číňani měli dělat komplet kabely 🙂