Krásným příkladem toho, jak může bohatý a mocný člověk potichu začít ovládat celou zemi, je ministr financí Andrej Babiš. Pravděpodobně málo lidí zaznamenalo situaci, která by politikům v běžné zemi lámala vaz. Andrej Babiš před novináři opakovaně zveřejnil své příjmy z podnikání, které byly o 100 milionů nižší, než za kolik nakoupil téměř jeden a půl miliardy korunových dluhopisů své firmy Agrofert. O pár týdnů později si ovšem „vzpomněl“, že vydělal o miliardu víc. Většina médií o kauze mlčí. Lze tomu vůbec říkat kauza, když máme vcelku pádné argumenty, ale nikdo se jimi nezajímá? Zde je v několika bodech shrnuto, o co vlastně jde. Názor, kdo tady lže, si udělejte sami.

  • Noviny Echo24 přišly s článkem o tom, že Babišem zmiňované příjmy (stejná částka uvedená jednou pro Deník a jednou pro Hospodářské noviny) nemohly pokrýt nákup jedné a půl miliardy korunových dluhopisů.
  • Noviny Echo24 zveřejnily další článek, v němž Andrej Babiš nově „upravil“ částku, kterou údajně vydělal. O pouhou miliardu. Ovšem údajně zaplacené daně ve svých výpočtech už neupravil.
  • Nákup jedné a půl miliardy korunových dluhopisů vlastní firmy s nevýhodným úrokem je bod pro další kauzu, která dle zákona byla formálně možná, ovšem pro Agrofert nevýhodná (Agrofert vydal dluhopisy vlastnímu majiteli s úrokem 6%, ačkoliv úvěr od banky by byl levnější).
  • Obě kauzy komentuje v rozhovoru pro Echo24 Miroslav Kalousek, který se pozastavuje nad tím, že dříve by podobný politik okamžitě skončil. Časy se mění.
  • Kauzu dál komentuje pro E15 Bohumil Pečinka a pozastavuje se nad laxností médií. Proč se nikdo o kauzu nezajímá? Jaké jsou motivace jednotlivých médií, aby bylo ticho po pěšině?
  • Pro úplnost noviny Echo24 je seskupení novinářů, kteří opustili Lidové Noviny po ovládnutí vydavatelství MAFRA Andrejem Babišem. Ačkoliv se může zdát, že tito novináři hledají jen špínu na Andreje Babiše, jsou jedni z mála v ČR, kteří soustavně upozorňují na nesrovnalosti kolem osoby Andreje Babiše a nebezpečné prorůstání holdingu Agrofert do státního aparátu.

V kontextu dnešní doby je Andrejem Babišem každý podnikatel a živnostník apriori označován za zloděje. Zde se však na první pohled zdá, že se zloděj usvědčil z vlastní lži. Bohužel, nezajímá to ani soukromá ani veřejnoprávní média. Připomeňme si, že Stanislavu Grossovi zlomil politický vaz nevysvětlený nákup bytu za 4 miliony. Tak moc se vyvinula kultura v naší zemi.