Rubriky
Vzkazy

Daruj hračku… dětem z dětských domovů

I letos pokračuje sbírka dárků pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče (sociální nebo mentální handicap) s názvem Daruj hračku. Princip akce jsem popisoval již vloni a je to velice jednoduché: Dítě z dětského domova má přání, které chce k Vánocům splnit. To si samo nakreslí (popíše) a přání je spolu s křestním jménem dítěte a názvem domova vloženo do databáze. V databázi přání si vyberete konkrétní přání, které chcete splnit, a zajistíte nákup daného dárku. Kurýr jej u Vás vyzvedne a dobrý skutek je na světě! Myšlenkou akce není „rozdávat dárky dětem v dětských domovech“, ale plnit jejich přání. Když se podíváte do databáze dárků, tak každé dítě v ní popsalo dvě věci, které si nejvíc přejí. Ještě pro lepší názornost přikládám pár bodů, pro lepší pochopení celé akce:

  • Přání je potřeba plnit přesně podle zadání (zelené tričko Adidas není to samé jako červené tričko Puma – nezlobte se na dítě, třeba nemá rádo červenou barvu).
  • Charakter dárků často koresponduje s věkem dítěte (malé chtějí hračky, puberťáci často chtějí sportovat, puberťačky se fintit, dospívající děti chtějí různé elektrospotřebiče nebo vybavení do domácnosti – opět se není čemu divit, všechny děti mají stejná přání a je jedno, jestli vyrůstají v dětském domově nebo v úplné rodině).
  • Dítě chce jako dárek postel nebo mikrovlnku, to přece není hračka! – Není, ale dospívající děti se připravují na odchod z dětského domova a potřebují si zařídit svou vlastní domácnost, za to se na ně nemůžeme zlobit.
  • Dítě si přeje knihovnu konkrétního výrobce a barvy. To jako vybavuji dětský domov? – Ne, dětská přání jsou pečlivě kontrolována ze strany pořadatele akce, ale uznejte, že pokud dítě chce něco do svého pokoje, asi by to mělo pasovat do současného stylu zařízení. Navíc tyto dárky jsou v domovech evidovány jako majetek konkrétního dítěte, domovu nic nezůstává.
  • Přispějte dle svých možností, ale vždy plňte přání přesně tak, jak je uvedeno v databázi. Nezlobte se, že má dítě přehnané nároky. Třeba se najde někdo jiný, kdo mu přání splní. Není důležité koupit nejdražší dárek, ale zúčastnit se!
  • Nemám čas chodit na poštu! – Nemusíte! Dárek kupte kde chcete a objednejte si dopravu ZDARMA od partnera akce, společnosti GLS. Ta za Vámi pošle kurýra a dárek odveze.