Rubriky
Apple

Dnes vychází iOS 8: jak a proč aktualizovat?

Dnešním dnem uvolňuje Apple ke stažení svůj nový mobilní operační systém iOS 8. Jak již Apple ukázal v červnu, iOS 8 spolu s OS X Yosemite budou tvořit skvěle propojený a fungující ekosystém, který posune uživatelskou zkušenost opět mílovými kroky před konkurenci. Zatímco OS X Yosemite bude uvolněn ke stažení během podzimu 2014, nový iOS 8 si můžete stáhnout a nainstalovat již dnes. Letos jem si vývojářskou verzi neinstaloval, ale i přesto Vám chci připomenout, co přináší nová verze iOS.

Nové funkce, mírné změny v designu

iOS 8 - novinky

Přechod z iOS 7 na iOS 8 nebude po grafické stránce tak drastický, jako byl vloni přechod z „šestky“ na „sedmičku“. Apple se drží svého „flat“ designu a nový iOS 8 tak dostává pouze nové funkce v designu, na který si uživatelé již zvykli. Uživatelsky Vás nečekají velké změny v ovládání způsobené jinou barvou či designem tlačítka. O nových funkcích iOS 8 bylo napsáno mnoho článků, já bych doporučoval ten nejpovolanější – přímo představení od Apple. Věřím, že si zde každý najde své oblíbené novinky. Já osobně oceňuji promítání na AppleTV pomocí AirPlay bez nutnosti WiFi, což je v podnikové sféře někdy velký oříšek. Také věřím, že spolu s přepracovaným uložištěm iCloud bude dávat sdílení fotek mezi zařízeními konečně smysl.

Optimalizováno pro celou řadu zařízení

 

Jednoduchá instalace

Zařízení s iOS lze aktualizovat buď kabelem pomocí počítače s iTunes a nebo jednoduše přes WiFi. Já osobně dávám přednost WiFi. Připojte se však raději ke stabilní a rychlé síti. Aktualizace má 3 jednoduché kroky:

1) Ověřte si zálohu svého zařízení (ideálně přes iCloud). To jen pro jistotu, kdyby se něco podělalo. Ale na 99,9% bude vše OK 🙂 Zálohu ověříte na svém iOS zařízení takto: Nastavení > iCloud > Úložiště a zálohy (dole je informace o posledním zálohování). Pokud nezálohujete přes iCloud, budete mít pravděpodobně zálohu na počítači v iTunes. Zde ale doporučuji ověřit stáří zálohy, případně nejprve provést zálohu.

2) Spusťte stahování iOS 8 a samotnou instalaci. Cesta je snadná: Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Nechte své zařízení pracovat.

3) Opětovné zapnutí přístroje, přihlášení se… a nyní můžete využívat nové funkce iOS 8!

POZOR! Pokud Vám stejně jako mně iPhone (iPad, iPod) napíše, že nemá dostatek volného místa, nemusíte hned mazat Váš obsah. Aktualizaci přes WiFi neprovedete, ale pokud iPhone připojíte kabelem k iTunes, iOS 8 nainstalujete přes ně.

Jak se Vám líbí nové funkce iOS 8?