Rubriky
Byznys

Jak chodím snídat byznys

Možná jste již slyšeli o konceptu Business for Breakfast. Jedná se o pravidelné společné snídaně podnikatelů. Cílem setkání, která se konají jednou za dva týdny, je rozvíjet vzájemnou spolupráci a být si přínosem pro svůj byznys. Jednoduše je cílem vytvářet dlouhodobé kvalitní obchodní kontakty, které Vám pomohou přinést nové zákazníky.

Společnost NOVACLOUD, kde pracuji, je členem prostějovského BforB klubu přibližně od června. Na snídaních mám možnost prezentovat naši firmu novým potenciálním zákazníkům či partnerům a nebo jen dalším podnikatelům „kteří možná znají někoho, koho by naše služby mohly zaujmout“. A přesně to je smysl snídaní. Naši firmu představuji konkrétním lidem, popřípadě od nich mohu dostat konkrétní tipy na lidi, které osobně znají. Není to o předávání anonymních kontaktů a nefunguje to na prvním meetingu. Důležité je zde dlouhodobé budování důvěry a také ono známé (a možná v Česku nefunkční) „jednou pomůžu já tobě, podruhé pomůžeš ty mě“.

Jeden měsíc je příliš krátká doba na to hodnotit, zda je členství přínosné nebo ne. Z mého pohledu je. Kromě pravidelných snídaní pořádá centrála pro Olomoucký kraj v čele s panem Mrázem řadu zajímavých seminářů a dalších aktivit, které jsou vždy spojeny s alespoň krátkým networkingem. Člověk tak pozná další nové lidi z klubů v Olomouckém kraji. A co je na tom nejlepší – všichni jsou naladěni na stejnou notu rozšiřovat své kontakty.

V neposlední řadě se mi líbí myšlenka, kterou nám prezentoval oblastní ředitel Pavel Mráz: „Proč si najímat firmy z Prahy, když tady poznám lokální firmy, které práci odvedou stejně kvalitně a navíc můžu peníze nechat v našem regionu?“

Máte-li někdo zájem přijít se podívat, jak taková snídaně probíhá, neváhejte mě kontaktovat a určitě se domluvíme! Info o našem klubu najdete na tomto webu.