Rubriky
IT & Apps

Jak ušetřit na Publeru

V době kdy je moderní kupovat si e-booky namísto papírových knih, nezahálí ani redakce novin a časopisů. Pokud tedy z nějakého důvodu cítíte potřebu chránit naše lesy nebo se Vám jednoduše nechce tahat papírový sešit posledního vydání, můžete mít svůj oblíbený časopis nebo noviny ve svém tabletu. Monopolní platformou při prodeji českých časopisů se stalo Publero. Nákup je jednoduchý jako facka a těch pár časopisů, které jsem si již dříve stáhl, vypadalo celkem čtivě. A tady je návod, jak neprodělat na nákupech e-časopisů gatě!

Jak je známo, za časopisy se v trafice obvykle platí a nejinak je tomu i v Publeru. Stačí však trocha nevědomosti a časopis Vás může stát víc než v papírové verzi. Časopis v Publeru lze koupit dvěma způsoby. Jeden je dražší a druhý je levnější 🙂 Jednou by Vás časopis stál 4,49 EUR (což je díky ČNB přibližně 125Kč) a podruhé 79Kč. Vtip je v tom, že časopis v Publeru můžete koupit buď jako In-App Purchase, kdy se nemalý desátek odevzdává Applu a nebo jako přímý nákup u provozovatele služby. Druhý, levnější způsob je trošku komplikovanější, ale za těch ušetřených 46Kč se vyplatí.

Publero v iPadu Publero v prohlížeči

Až si příště budete kupovat časopis, nedělejte to přes aplikaci, kterou máte nainstalovanou v iPadu! Otevřete si v prohlížeči stránku www.publero.com, přihlašte se pod svůj účet a zde si vyberte časopis, který Vás zajímá. Časopis si kupte v korunách přímo na této stránce. Po provedení transakce můžete webovku zavřít. Nyní přichází čas otevřít opět Publero v aplikaci. Voilá! Mezi Vašimi nákupy se během pár minut objeví právě zakoupený časopis a teď už jen stačí stáhnout si ho do iPadu.

Pěkné čtení!