Určitě to znáte: V prohlížeči na telefonu si otevřete webovou stránku a ejhle! Před Vámi jsou mravenčí obrázky, mravenčí texty a mravenčí odkazy. Snažíte se web přiblížit a udělat jej čitelný, ale tím pádem se jednou provždy ztratíte a nevíte, jak si nalistovat menu nebo si zobrazit kontaktní informace. To proto, že web, na který jste narazili, není responzivní. Jeho rozložení se neumí přizpůsobit velikosti a charakteru obrazovky daného zařízení.

Google dnes takovým webům vyhlásil válku. Změnou jeho vyhledávacího algoritmu došlo k tomu, že responzivní weby budou ve výsledcích vyhledávání zvýhodňovány na úkor těch obyčejnějších. Krok Googlu naprosto chápu a souhlasím s ním. Trend je totiž jasný – návštěvnost z mobilních zařízeních stoupá a není vůbec zanedbatelná. To se do budoucna projeví na snížení návštěvnosti neoptimalizovaných webů.

Jsem mobile friendly!

mobile friendly

Jestli je Váš web vhodný pro mobilní zařízení, to si můžete zcela jednoduše ověřit zde. Já se musím pochlubit, že všechny weby, které jsem připravoval, prošly jako “mobile friendly”. A co ten Váš? Promluvte si o tom se svým webmasterem nebo firmou, která Vám web připravovala.