Jak nebýt ňouma přes marketing je název nového seriálu, ve kterém se chci v krátkých článcích zabývat různými marketingovými nešvary. Seriál bude zaměřen na propagaci výrobků a služeb živnostníků a malých firem, které většinou nemají prostředky nebo vůbec zájem zabývat se marketingem. Mým cílem je zpracovat několik témat do takové podoby, která bude pro čtenáře přínosná. Proto se pokusím nepoužívat odborné výrazy, kde to není potřeba. Místo toho články postavím na konkrétních příkladech, se kterými se denně setkáváme. Budu se snažit přinášet nové články v rozmezí jednoho až dvou týdnů.

temata

Při prvotním přemýšlení o tématech mi v hlavě naskákala výše zmíněná hesla. Začátek seriálu bude z velké části zaměřen na online marketing, ke kterému si troufám tvrdit, že dokážu podat relevantní informace. Mým cílem není vytvářet články a doporučení, která již někdo přede mnou připravil. Chci dát dohromady srozumitelný návod na vylepšení Vaší marketingové komunikace. A spolu s tím Vám tedy přichystám i odkazy na patřičný studijní materiál.

Můj seriál nebude samospasitelný. Některé postupy zafungují i úplnému začátečníkovi. Stejně tak někomu fungovat nebudou. Důvodů je celá řada – od silné konkurence daného oboru až po špatně uchopený nástroj. A možná dojdete k názoru, že základem úspěchu je u propagace jednoduchost a upřímnost.

Seriál dosud nemá finální podobu, a proto uvítám návrhy na témata nebo třeba konkrétní dotazy. Jestli Vás něco zajímá nebo trápí, neváhejte mi napsat do komentářů nebo na e-mail „mail (a) janpavelka . com“.