Rubriky
Názory

Největší česká elita na dovolené

Tak mám pocit, že Češi nechtějí slyšet příběhy úspěšných lidí a nechtějí se jimi inspirovat. K tomuto závěru jsem přišel po přečtení dvou článků o úžasné dovolené našeho pana prezidenta. Připadal jsem si jak na přehlídce buranů. Pan prezident se nechal fotografovat při tom, jak ho ochranka nakládá do nafukovacího člunu a asistuje mu při „plavbě“ po rybníce. Ne, nejsem zastánce snobské zábavy za každou cenu, ale myslím si, že zrovna hlava státu má být tou elitou, ke které lidé vzhlíží. Já jsem na fotkách viděl spíše Švejka, kterak je tlačen paní Müllerovou v kolečkovém křesle k odvodu.

Náš prezident určitě není ten typ, který by pro mě byl vzorem. Z toho, jak se pan prezident prezentuje v novinách, cítím jakousi maloměšťáckou závist „Mámo, i ten Zeman bude v létě na chalupě, to se zase tak špatně nemáme!“.

Myslím, že většina Čechů nemá zájem číst si o tom, jak pan prezident navštívil při své dovolené významné muzeum, zašel si na oběd do vyhlášené restaurace někde v horách, vyzkoušel pivo z místního pivovaru a nebo jen tak se svými kamarády zašel na houby a borůvky. Tohle jsou podle mého normální činnosti, které může hlava státu dělat na dovolené a nevypadat přitom jako buran nebo totální snob.

Nakonec bych nevinil novináře. Oni jen píší o tom, co chce čtenář slyšet a vidět. A vsadím se, že i dovolená na Vysočině by se dala popsat mnohem zajímavěji.