Rubriky
Apple IT & Apps

Počasí nejen pro iOS

Pravidelně od středy do pátku v práci po obědě přichází čas na úvahy, jaké bude o víkendu počasí. S kolegou vždy vytáhneme iPhone nebo iPad a začínáme se předhánět v tom, kdo ukáže pozitivnější výhled na dva volné dny. A pravidelně to je ve středu úplné sci-fi a v pátek jakš takš reprezentativní předpověď. Ještě nikdy nám to ale nevyšlo. Proto jsem se rozhodl vybrat z iTunes několik „nadupaně“ vyhlížejících aplikací o počasí plus jednoho mého favorita. Vybíral jsem téměř výhradně z předních pozic nabídky „What’s hot“ kategorie Weather. Vždy se jednalo o free verzi aplikace (obvykle s reklamou). Vyzkoušel jsem uživatelskou přívětivost aplikací a prozkoumal jejich funkce. Můj tip je vybrat si tu nejoptimističtější variantu a té věřit, že prostě klapne. Na následujících řádcích uvidíte výběr sedmi slušných aplikací se screenshoty a odkazy na jejich stažení v iTunes popřípadě na jejich alternativy v Google Play. Celý článek si můžete zobrazit samozřejmě zdarma, ale je pro to nutné, abyste jej podpořili kliknutím na tlačítko libovolné sociální sítě.

YR.no

yr

iTunes  Google Play

Norská aplikace je poslední dobou mezi mými známými zajímavou alternativou pro nespolehlivé české předpovědi. Aplikace pro iPad nabízí širokou škálu informací, appka pro iPhone pouze pár údajů o počasí. Pro zvolenou polohu načítá aplikace fotky z web kamer, nejbližší počasí předpovídá po hodinách, další dny (až 8 dopředu) načítá v 8-hodinových intervalech. Je zde možnost zobrazit si předpověď na mapě.
Cena: zdarma
Předpověd na základě aktuální polohy: ANO

Weather+weatherplus

iTunes

Aplikace od International Travel Weather Calculator nabízí celkem pěkný design, snadné ovládání a předpověď na jedné obrazovce rozdělenou na aktuální situaci, předpověď na další 4 dny a 3-hodinové intervaly pro vybraný den. Působivé jsou animace na pozadí, které by měly dokreslovat danou předpověď. Mě podle ní v úterý odpoledne čeká apokalypsa.
Cena: zdarma i placená verze
Předpověď na základě aktuální polohy: ANO

Yahoo Weatheryahooweather

iTunes  Google Play

Skvělá designová věc, která prý byla inspirací pro výchozí aplikaci Počasí od Apple. Aplikace na jedné scrollovací obrazovce nabízí klasicky předpověď pro aktuální den s grafem teploty a pravděpodobností srážek a jednoduchou předpověď na 9 dní dopředu. Dále zde najdeme pro daný den souhrn pravděpodobnosti srážek, pocitovou teplotu, UV index atd. Pěkná je animace slunečního svitu s východem a západem slunce a fáze měsíce. Předpověď na další dny je příliš obecná.
Cena: zdarma
Předpověď na základě aktuální polohy: ANO

AccuWeatheraccuweather

iTunes  Google Play

Další známá aplikace na počasí od AccuWeather nabízí na jedné obrazovce pěkný průběh slunce/měsíce na časové ose. Předpověď na daný den je rozepsána po hodinách (teplota, vlhkost, srážky, vítr). Obrazovka aktuální předpovědi také zobrazuje zdravotní rizika (záněty kloubů, rýmy, chřipka,…), podmínky pro sporty a venkovní aktivity. Další obrazovka ukazuje předpovědi až na 14 dní s rozvržením den/noc. Další funkcionalitu tvoří animace aktuální situace na mapě (cca 6 hodin zpětně) popřípadě možnost stáhnout si video předpovědi a novinky (v angličtině a pro celý svět).
Cena: zdarma i placená verze
Předpověď na základě aktuální polohy: ANO

Jak jsem již psal v úvodu článku, nejvíce se mi osvědčilo vybrat si nejoptimističtější variantu a té věřit. Zcela jistě doporučuji používat víc aplikací zároveň, data porovnávat popřípadě využívat z každé appky určité funkce jako jsou záběry z webkamer nebo hodinové předpovědi u některých z nich. A nejlepší rada na závěr je prostě se podívat z okna nebo vyjít před dům 😉
Jaké máte zkušenosti s aplikacemi na počasí Vy? Budu rád, když se podělíte o své zkušenosti a tipy například do komentářů k tomuto článku.