Rubriky
Byznys

Prý nemám dávat vizitky…

…dočetl jsem se to v populárním českém magazínu o bohatství FirstClass. Tedy konkrétně v jeho neplacené webové verzi, jelikož mě ještě placená verze neoslovila. Článek píše, že vizitky jsou nástrojem minulého století a dnes si můžeme kontakty na sebe vyměnit přes sociální sítě nebo propojením mobilů přes Bluetooth. Geekům a lidem pracujícím s moderními technologiemi to jistě dává smysl, ale většina lidí denně jedná s obyčejnými smrtelníky. Proto si myslím, že vizitky mají stále své opodstatnění a dál píšu proč.

Dobré kontakty neleží na stole

Mám vizitkář. Když jsem si jej před měsíci zakládal, cpal jsem do něj cokoliv. Jeho kapacita je však omezená. Proto teď musím s místem šetřit a do vizitkáře se vejdou jen dobré kontakty a příjemní lidé. A pokud je Vaše vizitka navíc hezká, máte místo v mém vizitkáři jisté. A věřte, že pohledem na logo firmy na vizitce si lépe dovedu vybavit Vaši osobu a emoce, které doprovázely společné setkání.

vizitkar

Každé číslo si neukládám

Proto říkám: „Dávejte vizitky, ale taky si dejte pozor, aby byly pěkné a moderní“.

Odstrašující příklad na závěr

Ne vždy je vizitka opravdu reprezentativní a zde mě napadlo několik případů, kterým by se měl člověk u vizitek vyvarovat:

  • Netiskněte si vizitky sami v kanceláři, svěřte to profesionálům
  • Šetřete textem
  • ICQ dnes už nikdo nepoužívá, nedávejte si jej na vizitku
  • Používejte ideálně jeden font a nestřídejte všechny řezy písma včetně podtržení
  • Nedávejte vizitky neustále dokola těm samým lidem
  • Před tiskem si zkontrolujte překlepy a chyby