Rubriky
Apple IT & Apps

Tip na aplikaci: Hyperlapse from Instagram

Rádi na svém iPhonu fotíte nebo natáčíte videa? Baví Vás fotomrvítka typu Instagram? Nejen Vám by se mohla zalíbit nová aplikace Hyperlapse from Instagram. Hyperlapse je software, který na Vašem iPhonu dokáže vykouzlit velice povedené časosběrné snímky. Já jsem si aplikaci hodně oblíbil. Když zapojíte trochu fantazie, necháte se inspirovat videi, které lidé sdílí na Instagramu pod hashtagem Hyperlapse, vykouzlíte jistě zajímavější timelapsy, než jsem udělal já za první týden, co aplikaci používám. Aplikace je zatím dostupná pouze pro iOS, Android je v přípravě.

Že nevíte, co je to timelapse, neboli časosběr? To jsou ta videa, jak se na nich rychle pohybují mraky na obloze nebo doprava a lidé se pohybují rychle jako mravenečci v mraveništi. Přesnou definici najdete na Wikipedii, já přikládám pro vyjasnění jedno hezké video o Zlínu (točené na normální kameru).

A co jsem nakonec vytvořil já? Mrkněte se na mé příspěvky z Instagramu. Je tam cesta v autě, snímek dopravní špičky a nebo zrychlená chůze. Pochlubte se mi Vašimi videi!