Rubriky
Apple

Zrcadlení přes AppleTV bez dostupné WIFI

Možná trochu zamlčovanou novinkou a vychytávkou nového iOS 8 je možnost AirPlay zrcadlení na AppleTV bez nutnosti dostupné WIFI sítě, tzv. peer-to-peer AirPlay. Ačkoliv tato novinka má mnoho technických háčků, nyní Vám stačí pouze AppleTV (3. gen) a iOS zařízení (vybrané modely na iOS 8). Tato funkce Vám ulehčí život, pokud jste dosud při prezentacích pracně připojovali AppleTV do nejrůznějších WIFI sítí v okolí a nebo jste si s sebou nosili vlastní WIFI router. Pro mě osobně je to super funkce, protože jsem byl přesně ten případ, kdy jsem si pro prezentace vedle iPadu nosil i AppleTV a AirPort Express. A jak na to? Čtěte dál…

peer-to-peer AirPlay

Peer-to-peer AirPlay není potřeba ani nastavovat, pokud splňujete základní požadavky:

  • Používáte AppleTV 3. generace a model A 1469 nebo novější (najdete zespodu AppleTV)
  • Vaše AppleTV má nainstalovaný software verze 7.0 nebo novější
  • Používáte jedno z uvedených iOS zařízení ve verzi 8.0 a novější: iPhone 5 a novější, iPad 3. generace a novější, iPad mini, iPod Touch 5. generace
  • iOS zařízení musí mít zapnuté Bluetooth a WIFI (nemusí být připojené ke stejné síti jako AppleTV)

Jakmile máte zapnutou AppleTV, stačí s patřičným iOS zařízením zobrazit volbu AirPlay. Na obrazovce AppleTV uvidíte požadavek na spárování iOS zařízení s AppleTV – podle pokynů zadáte na iOS zařízení stejný kód jako Vám napsala AppleTV. Spárování proběhlo a nyní si můžete vesele promítat filmy, hrát hry a nebo prezentovat.

Stručné informace o této funkci můžete najít na webu Apple. Pokud si chcete ověřit verzi Vašeho iPadu, pokračujte na tuto stránku.

Bohužel, narazil jsem na problém kompatibility u iPadu 3. generace. Podle požadavků Apple mám iPad, který podporuje peer-to-peer AirPlay, ale skutečnost je taková, že připojit jej nelze. Na diskuzích jsem se dočetl, že by měly být podporovány pouze iPady 3. generace „late 2012“.

Pokud tedy používáte iPad nebo iPhone jako prezentační nástroj, určitě tuto funkci uvítáte. A jak vůbec prezentujete Vy?