Aplikace Tinder je v AppStoru prezentovaná jako seznamka, nicméně já si myslím, že je to velice důmyslná strategická hra s pořádnou obtížností. Cílem hry je navázat nový vztah, ovšem nikdy nikdo pořádně neví, zda se jedná o partnerský vztah, sexuální vztah nebo jen vztah na zkrácení dlouhé chvíle. Pojďme si tedy vysvětlit, jaké skrývá Tinder levely, a jak se v této hře dostat co nejdál.

Level 1 – správně odhadni protivníka

Cílem první úrovně hry je vybrat si z nabídky profilů (obvykle) opačného pohlaví pouze ty Vám nejvíce vyhovující a dát jim srdíčko. Zde záleží na Vaší vlastní vybíravosti a náročnosti. Při hodnocení posuzujete jednak fotky protějšku a také informace, které o sobě dotyčná napsala. U fotek lze často pěkně narazit. Například u profilu, kde jsou pouze fotky obličeje, je 100% šance, že je dotyčná tlustá. Popisky v profilech občas napoví, jaká daná žena je, co na Tinderu hledá, jak je vysoká, kde bydlí nebo jaké drogy užívá. Některé profily nemají popisky a to nám slabším v konverzaci situaci ještě ztěžuje.

Level 2 – posbírej co nejvíce „matchů“ (nikoliv mečů)

Aby člověk navázal kontakt s uživatelkou na druhém konci mobilu, musí od ní také získat srdíčko a tím mít virtuální „match“. Aby muž získal srdíčka, musí mít na profilu hezky vypadající fotky, ačkoliv Vám ženy odpřísáhnou, že na kráse a velikosti nezáleží. Pozitivní je, že ženy neoceňují fotky před zrcadlem s odhaleným sixpackem nebo prvoplánové ukazování, kolik máte peněz (budiž to počáteční výhodou pro nás nemajetné a bez pekáče buchet na břiše). Větší počet matchů získáte také tím, že si v levelu 1 přimhouříte oči a rozdáte srdíčka prakticky komukoliv. Ale to je opět o té vybíravosti. Někomu třeba na kráse a společných zájmech nesejde.

Level 3 – pošlete si více než 10 zpráv

Obtížnost hry stoupá. Možná už máte nějaký match, ale to neznamená, že Vám dotyčná odepíše. Jako muž musíte napsat první. Ačkoliv se nedoporučují první zprávy typu „Ahoj, zašukáme?“, z vlastní zkušenosti vím, že se Vám nedostane zpětné reakce ani při obyčejném „Ahoj, konečně pátek, jak se těšíš na víkend?“ nebo „Ahoj, vidím na fotce, že jsi byla v Londýně, jak se ti tam líbilo?“. Pokud i přes to uspějete a dotyčná Vám odpoví, nemáte ještě nic vyhráno. Během pár zpráv si totiž obě strany můžou udělat představu o vzájemné intelektuální kompatibilitě a ukončit konverzaci. Případně Vás samotné odradí její jednoslovné odpovědi na Vaše otázky. Ženy to obvykle řeší tak, že přestanou odepisovat, ale zároveň je nenapadne kliknout na tlačítko „zrušit spojení“, abyste jim už vůbec nemohli psát. Je to zvláštní fenomén. Kdybych to takhle řešil, tak budu mít na svém Tinderu seznam asi padesáti mrtvých spojení. Je to jako nechávat si v peněžence fotky všech svých bývalých.

Level 4 – setkání

Pokud to vypadá, že si máte s dotyčnou co říct a ověřili jste si (například googlením), že nemá oproti fotkám na Tinderu ve skutečnosti o 20 kilo víc, navrhněte co nejdřív setkání. Co nejdřív proto, abyste zbytečně neztráceli čas nikam nevedoucím vypisováním. Když bude souhlasit, běžte do toho. Vyberte místo, kde je malá šance, že narazíte na své známé. Mějte připravený plán B pro případ rychlého útěku (viz. nová reklama na Liftago – ta je jako ze života) a nebo hned na začátek zkuste stanovit časový rámec setkání (jede Vám vlak, máte trénink). Buďte připravení na divné situace při setkání jako je podání ruky, polibek na rty nebo na tvář nebo snad polibek na každou tvář, případně jak prolomit ticho, které nastane hned po neúspěšném pokusu dát jí pusu na uvítanou na každou tvář. Ano, obtížnost hraní Tinderu stoupá s každým levelem. Při prvním setkání doporučuji, aby muž sebevědomě platil útratu dohromady za oba. Tím se ukáže, jak se k tomu dotyčná postaví a z toho lze do budoucna usuzovat, jak moc si ji budete muset vydržovat. Pokud nikdo ze zúčastněných nepoužil svůj únikový plán B, volně přeneste konverzaci na téma dalšího setkání.

Level 5 – opakované setkání

Pokud neucukla a sešla se s Vámi i po druhé, po třetí, po desáté… stále nemáte nic jisté. Předávat osobní kontakty jako je telefonní číslo nebo být přáteli na Facebooku doporučuji nejdříve po prvním úspěšném setkání. Pro jistotu. Dosud nám totiž stačilo pouze „zrušit spojení“ a být v klidu (viz. level 3). Dle toho, jak moc jste zoufalí nebo jak málo si ceníte svého soukromí, můžete další setkání plánovat někam poblíž vlastního bytu. Pamatujte však na to, že se okrádáte o svůj únikový plán B, který je dobré mít ještě chvíli v záloze. Osobně bych stále ještě volil neutrálnější místa, kde se můžete navzájem oťukávat a hlavně se zbrkle nezamilovávat! Pořád je tu totiž prostor na únikový plán C: „víš, mám teď hodně práce a budu jí mít hodně i za týden i za měsíc“ nebo „já tě beru spíš jako kamaráda“ nebo „víš, zavolal mi bejvalej…“ Mějte také připravený svůj únikový plán C, ale lepší než měl Chandler Bing.

Level 6 – takhle daleko jsem to ještě nedohrál

Poslední stadium hraní Tinderu si představuji jako formu vztahu, kde ani jeden z hráčů nemá zájem dál hrát Tinder.

Pokud si chcete hru trochu ztížit, zkuste vyhledávat v okolí míst, která jsou zabitá (třeba v Přerově). Dále můžete svůj výběr omezit například jen na blondýny, ženy s podobnými zájmy apod. Samozřejmě to platí i pro opačné pohlaví.